Blog

Nejstarší „pokérovaný“ chlapík na světě

Nositelem nejstaršího známého tetování je zachovalá mumie Ötziho, také zvaného jako „muž z ledovce“. Mumie byla nalezena v masivu alpského ledovce poblíž hranice mezi itálií a rakouskem. Ötzi žil v době okolo roku 3300 př.n.l. Tedy v době, kterou označujeme jako „dobu měděnou“. Na jeho těle bylo nalezeno celkem 61 různých tetování. Jeho tetování je tvořeno skupinami podélných čar, tečkami nebo křížky. Tetování nebylo provedeno medodou známou v současnosti, ale bylo provedeno nejprve rozříznutím kůže. Poté byl do rány vpraven popel. Tedy přesněji pigment vyrobený ze sazí a popela. Proces byl opakován i několikrát během procesu hojení. Z toho může usuzovat, že celý proces tetování i hojení mohl být značně bolestivý. Obzvlášť na konkrétních místech. Zajímavostí je, že v Ötziho případě nemělo tetování účel zdobení těla, ale mělo sloužit lékařskému účelu. Podobnému, jaký dnes známe pod pojmem akupunktura nebo akupunktura. Vědci se tak domnívají proto, že tetování bylo provedeno přesně v těch v částech těla, kde byla zjištěna degenerace, buď věkem nebo nadměrnou zátěží. Z toho lze tedy opravdu usuzovat, že tetování mělo mít léčebný efekt.

Otevření pražského studia Loner tattoo se blíží

Přípravné práce před otevřením nové pobočky Lonertettoo jsou v plném proudu. Lokalita je Praha 10 – Uhříněves. Počítám že úřady vydají potřebná razítka už do konce roku. Studio je dobře dostupné z Prahy a to autobusem MHD nebo vlakem. Vlaková zastávka je pár kroků odtud. Zastávka autobusu pak přímo přes ulici. Pár minut trvá i cesta autem, jednak z dálnice D1, tak i z přilehlých směrů jako jsou Říčany, Úvaly, Jesenice apod. Budu svůj čas dělit mezi Prahou a Vlašimí podle potřeby. Ve studiu připravuju 2 plnohodnotná pracoviště a předpokládám zde hostování několika tatérů. Mělo by tu být pokryté celé spektrum stylů, aby tady každý zákazník našel to, co hledá. Oficiální otevření dám na vědomí zde na webu i na FB profilu studia :-).

Zamyšlení

Díval jsem se na analýzy přístupů na tento web. Nejvíce zájemců o tetování přichází na můj web z regionu Praha. Vlašim je až na druhém místě. Na třetím místě je Zruč nad Sázavou, po ní pak Benešov. Pak jsou na řadě lokality Pelhřimov, Trhový Štěpánov, Pacov, Tábor, Jihlava. Z toho vyplývá že vybudování pražského studia má svoji logiku 🙂